
В умовах військового стану питання розлучення, на жаль, є одним із найпопулярніших, тому дуже важливо бути обізнаним зі своїми правами й обов'язками у ще не розірваному шлюбі, а також орієнтуватися в наслідках його розірвання.
На жаль, війна принесла в нашу країні руйнування не тільки будівель, але й численних сімей. Особливо це стало відчутно на фоні того, що багато жінок були вимушені покинути територію України та починати будувати своє життя за кордоном. На цьому тлі у багатьох подружніх пар виникають питання, як же розірвати свої шлюбні відносини, якщо один із подружжя перебуває не в Україні. З можливими опціями розірвання шлюбів між громадянами України пропонуєм розібратися нижче.
Сімейний кодекс України регулює питання про розірвання шлюбу в Україні, включаючи випадки, коли один із подружжя проживає за кордоном. Згідно із законодавством, процедура розірвання шлюбу може бути запущена в Україні, навіть якщо один із подружжя проживає за кордоном.
Якщо ви прийняли рішення розірвати шлюб навіть перебуваючи за кордоном, ми підготували для вас детальний алгоритм дій, який допоможе розібратися в юридичних нюансах.
Процедура розірвання шлюбу в Україні, якщо один з подружжя за кордоном також залежить від того, чи є у подружжя спільні неповнолітні діти.
1.Якщо в подружжя є неповнолітні діти або одна зі сторін не погоджується на розірвання шлюбу, розлучення можливе тільки через суд. У такій ситуації один із подружжя, або їхній адвокат, повинен подати до суду наступні документи:
• Позовну заяву про розлучення;
• Оригінал свідоцтва про шлюб;
• Копії свідоцтв про народження спільних неповнолітніх дітей;
• Квитанцію про сплату судового збору;
• Копії паспортів і ідентифікаційних кодів обох сторін;
• Копії позовної заяви та додатків для Відповідача.
Завдяки електронному суду України (id.court.gov.ua) позов можна подати і брати участь у судових засіданнях дистанційно.
2. Подати заяву в РАЦС. Якщо один із подружжя перебуває в Україні, він може подати заяву на розірвання шлюбу через місцевий РАЦС або скористатися онлайн-платформою dracs.minjust.gov.ua. Навіть за подачі онлайн обом сторонам потрібно буде відвідати РАЦС для завершення процедури.
3. Подати заяву в РАЦС. Якщо один із подружжя перебуває в Україні, він може подати заяву на розірвання шлюбу через місцевий РАЦС або скористатися онлайн-платформою dracs.minjust.gov.ua. Навіть за подачі онлайн обом сторонам потрібно буде відвідати РАЦС для завершення процедури.
Адвокати Адвокатського об’єднання «Галицька правнича група» за тривалий час роботи, розробили чіткий та дієвий механізм, за допомогою якого змогли допомогти багатьом клієнтам розірвати шлюб. Скориставшись нашою допомогою, Ви уникнете всіх негативних наслідків, з якими могли б стикнутись у випадку самостійного вирішення проблеми, Ви зекономите власний час і нерви, поки адвокат буде представляти ваші інтереси, а саме головне, Ви отримаєте бажаний результат за найкоротший проміжок часу.
Адвокати Адвокатського об’єднання «Галицька правнича група» консультують клієнтів з питань розлучення, стягнення аліментів та поділу майна подружжя як офлайн, так і онлайн та мають успішний досвід вирішення сімейних спорів!